Ознака: ЛШ

Барселона ќе се сретне со ПСЖ во осминафиналето на Лигата на...

Барселона ќе се соочи со Пари Сен Жермен во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), а актуелниот европски првак Баерн ќе игра против Лацио....

Кристијано Роналдо и Лионел Меси ќе имаат ново соочување во Лигата...

Кристијано Роналдо со Јувентус и Лионел Меси со Барселона ќе се соочат во групата Г од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ). Ова е резултат...

Коман го остави својот прв клуб без вредниот трофеј, а Франција...

Францускиот фудбалски репрезетативец Кингсли Коман (24) беше стрелец на одлучувачкиот гол во вечерашното финале на Лигата на шампионите (ЛШ) со кој Баерн го совлада...

Архитектот на незапирливиот Баерн ја круниса сезоната со пехарот на Лигата...

Баерн Минхен стана европски првак по шести пат, освојувајќи ја фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) на импресивен начин, со победи во сите 11 одиграни...

Отфрлениот талент од Премиер-лигата стана ѕвезда во европскиот поход на Баерн

Серж Гнабри (24) денес можеше да биде ѕвезда на англиската Премиер-лига, но неговиот фудбалски пат исполнет со свиоци го одведе до Баерн каде што...

Нејмар најде начин да го води ПСЖ кон посакуваниот трофеј што...

Со вниманието на фудбалскиот свет насочено кон Нејмар (28), во очекување тој да блесне и да го одведе Пари Сен Жермен до посакуваниот трофеј...

Карабах пресилен за Силекс

Фудбалерите на Силекс се елиминирани од квалификациите за Лигата на шампионите по убедливиот пораз на гостувањето кај азербејџански Карабах од 0-4 во првото коло. Азербејџанскиот...

Неуспесите на „граѓаните“ во ЛШ го претворија тактичкиот гениј во измамник

Прославениот тренер Пеп Гвардиола не успеа со Манчестер сити да стигне до полуфиналето во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во четвртиот обид откако...

За 11 години од регионална лига до полуфинале во ЛШ!

Аутсајдерот Лајпциг првпат е меѓу најдобрите четири во Лигата на шампионите, по триумфот во четврт-финалето над Атлетико со 2-1 Германски Лајпциг го направи првото големо...

Вечерта на рекорди на Баерн и помрачувањето на Барселона означија крај...

Баерн ја наполни мрежата на Барселона совладувајќи ја со убедливи 8-2 во мечот што го одбележаа повеќе индивидуални постигнувања на фудбалерите на германската екипа,...