28.9 C
Skopje
16.9.2019 - 15:00

Ознака: лунарни

„Орион“ е столбот на идните лунарни мисии на САД

Основен темел на американскиот план за враќање на Месечината е леталото „Орион“. Но тоа е само еден дел. Другиот е ракетата што ќе го...