Ознака: лула да силва

Бразил повторно стана политички затвореник на Лула

Кога излезе од затворот во Куритиба во јужен Бразил, по 580 дена, поранешниот претседател Луиз Игнасио Лула да Силва, не беше потполно слободен човек....

Поранешниот бразилски претседател Лула да Силва одбива да ѝ се предаде на...

Поранешниот претседател на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва одби да ѝ се предаде на полицијата, како што претходно побара судот. Лула имаше рок до...