Ознака: Лук Пери

Името на Лук Пери изоставено на доделувањето на „оскарите“

Голем број љубители на филмот што го следеа неодамнешното доделување на „оскарите“ реагираа поради тоа што глумецот Лук Пери беше изоставен од годинашната почест...

Екипата од „Беверли Хилс“ се собра во чест на Лук Пери

Глумците од хит-серијата „Беверли Хилс“ имале свој приватен повторен собир во чест и сеќавање на својот колега Лук Пери (Дилан), кој почина на 4...