0 C
Skopje
13.11.2018 - 4:24

Ознака: Лука Модриќ

Модриќ: Гризман ја заслужува „Златната топка“

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, смета дека ако тој не ја добие „Златната топка“ тогаш наградата треба да му припадне на Антоан Гриземан...

Балканот „тежи“ од злато, сребро и бронза

Од Балканскиот Полуостров досега седуммина фудбалери освојувале престижни награди (од прво до трето место) во изборот на најдобрите во една година, и тоа четири...

Неверојатен хет-трик на Модриќ

Модриќ ја прекина повеќегодишната доминација во изборот на ФИФА на Меси и на Роналдо, кои не дојдоа на пригодната свеченост, оправдувајќи се со презафатеност,...

Модриќ затаил данок во 2012-та, треба да плати 1,2 милиони евра

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ ќе мора да плати 1,2 милиони евра за даночно затајување во 2012 година.   Според „Мундо Депортиво“, шпанските власти го...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој...

Недостижните барања на Реал не го откажуваат Интер од Модриќ

Раководството на Интер е подготвено да му даде висока плата на Лука Модриќ, за да го напушти Реал Мадрид во насока „Џузепе Меаца“. Според...

На Лука Модриќ ќе му се суди во Загреб наместо во...

Врховниот суд на Хрватска одлучи дека на капитенот на хрватската фудбалска репрезентација и играч на Реал Мадрид, Лука Модриќ, ќе му се суди во...

Лука Модриќ ја поедностави и ја облагороди фудбалската игра

Фудбалските стручњаци, опишувајќи ја играта на Модриќ, истакнуваат дека она што е фасцинантно кај него е леснотијата со која тој игра фудбал, како тоа да...

Модриќ „златен“, Азар „сребрен“, Гризман „бронзен“

Признанието „златна топка“ за најдобар фудбалер на Светското првенство (СП) во Русија заслужено го доби Лука Модриќ (Хрватска). Последен пат добитникот на највредната индивидуална...

Варан и Модриќ се во трка и по титулата и по...

Французинот Рафаел Варан и Хрватите Лука Модриќ и Матео Ковачиќ се единствените фудбалери што по Светското првенство (СП) во Русија можат да заминат дома...