17.7 C
Skopje
16.7.2019 - 0:41

Ознака: Луиџи ди Мајо

Популизмот повторно ѝ се заканува на Европа

Дел еврокомесари сигурно нема да бидат среќни ниту со размислувањата на Ди Мајо и Салвини за воведување „граѓански приход“ од 780 евра месечно, кој...