13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 5:25

Ознака: Луис Хамилтон

Хамилтон: Ќе ми недостaсува Кими

Луис Хамилтон призна дека Кими Раиконен ќе му недостасува од моментот кога ќе заврши кариерата на Финецот како пилот во Формула 1. Се повеќе се...

Хамилтон најбрз во „Монца“

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од шампионатот во Формула 1 возена попладнево за Големата награда на Италија на патеката „Монца“. Возачот на Мерцедес...

Хамилтон треба уште многу да патува за да стигне до Месечината

Актуелниот првак во Формула 1, лани изминал вкупно 224.369 воздушни км, веднаш до него е неговиот голем ривал, Германецот Себастијан Фетел со 201.573, а...

Последниве 10 сезони доминираат Германци и Британци

Последниве 10 сезони во Формула 1 доминираат возачите од Германија и од Велика Британија, со по пет титули. Од тие 10, актуелниот првак, Британецот...