11.8 C
Skopje
16.10.2021 - 17:38

Ознака: Луис Хамилтон

Шампионот Хамилтон доминантен на квалификациите во Мелбурн

Минатогодишниот шампион во Формула 1 натпреварувањето Луис Хамилтон доминираше на квалификациите за ГП на Австралија, втор од стартната линија ќе стартува неговиот тимски колега...

Нови правила за поголема сигурност и возбуда

Новата сезона од трките во Формула 1 ќе почне на 17 март (недела) со големата награда на Австралија, а кој ќе го подигне славеничкиот...

Хамилтон ги објави конкурентите за следната година

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон очекува силна битка за титулата со Себастијан Фетел и следната сезона. Англичанецот сподели, според негово мислење, кој ќе...

Пол-позицијата во Абу Даби за Хамилтон

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на трката во Формула 1 за Големата награда на Обединетите Арапски Емирати што утре ќе...

Хамилтон се закани дека ќе ја напушти Формула 1

Петкратниот светски шампион Луис Хамилтон се закани дека ќе ја напушти Формула 1, ако организаторите продолжат да додаваат нови натпревари кон доста оптоварениот календар....

Хамилтон со пет титули од Формула 1, како и Фанџо

Хамилтон има вкупно 71 победа, 20 помалку од Шумахер (рекордер е со седум титули) и доколку продолжи во ист стил во следните години, може...

Хамилтон посакува ланска реприза

Британецот Луис Хамилтон посакува со победа утре да се повтори 2017 година, кога на трката за големата награда на Мексико ја обезбеди својата четврта...

Хамилтон разочаран од падот на Ферари

Четирикратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, изрази жалење дека битката за титулата нема да трае до последната трка во Абу Даби. Британецот доминира во...

Хамилтон и Фетел во трка и по Фанџо

Во првенството во Формула 1, пред утрешната трка за големата награда на Русија во Сочи, води Британецот Луис Хамилтон, кој има 40 бода пред...