22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:20

Ознака: Луис Хамилтон

Хамилтон во рангот на легендите Шумахер и Фанџо

Британецот Луис Хамилтон (34), возачот на Мерцедес, со освоеното второ место на трката во САД на две трки до крајот од шампионатот, шести пат...

Хамилтон славеше во Сочи, користејќи ги проблемите на Ферари

Луис Хамилтон славеше во Сочи, по откажувањето на Себастијан Фетел од Ферари по контроверзите со тимските наредби, на трката за Големата награда на Русија...

Хамилтон се врати како најбрз на вториот тренинг во Сингапур

Луис Хамилтон го врати Мерцедес на врвот на вториот тренинг пред Сингапур ГП трката, ставајќи крај на доминацијата на последните две трки на Ферари,...

Проблеми за Ферари и пол-позиција за Хамилтон на Хокенхајм

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Германија. Најбрзиот круг на патеката Хокенхајм, Британецот го...

Рекордна шеста победа за Хамилтон на Силверстоун

Луис Хамилтон ја забележа рекордната шеста победа на својата домашна трка во Силверстоун, откако успеа да го помине освојувачот на пол-позицијата, колегата од Мерцедес,...

Хамилтон ја критикува одлуката во ист ден да има Ф1 и...

Луис Хамилтон ја критикува одлуката да се одржи трката во Формула 1 за големата награда на Велика Британија во ист ден како и финалињата...

Хамилтон има 266 пати поголема плата од Албон

Најдобрите возачи во Формула 1 традиционално заработуваат многу пари, но само оние најдобрите. Луис Хамилтон во кариерата веќе заработил 500 милиони евра само од клупските...

Хамилтон триумфираше во Барселона

Британецот Луис Хамилтон триумфираше на денешната трка за Големата награда на Шпанија во Барселона што беше негов 76. триумф во кариерата. Тимот на Мерцедес,...

Луис Хамилтон си обезбеди место во историјата на Формула 1

Актуелниот светски првак победи на 1.000-та трка во Ф1, на патеката во Шангај, по 75-ти пат во кариерата Британецот Луис Хамилтон, актуелниот светски првак во...

Фетел најуспешен, Раиконен најмалерозен во Бахреин

Во Бахреин, среде пустината, на местото на некогашна фарма за камили, утре (почеток, 17.10 ч.), ќе се вози втората (од вкупно 21) трка сезонава,...