Ознака: Лото

Одиграјте ги онлајн вашите среќни лото-броеви

Државна Лотарија ги известува играчите на игрите на среќа, а особено добиниците на добивки вредни над 5.000 денари, дека Благајната на Државна Лотарија која...

Првиот автомобил „БМВ ИКС 1“ од инстант-лозот Мини и Макси отпатува...

Кристина Велјановска - Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил БМВ ИКС 1 од инстант-лозот Мини и Макси. На плоштадот Македонија во Скопје, пред...

Добитник на лото во Британија стана побогат и од Ед Ширан...

Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец кој е добитник на лото. Како што пренесуваат...

Вториот „земјотрес“ за кичевчанецот Зоран

Животот испишува неверојатни приказни. Некои од нив се овековечени и низ страниците на нашиот весник за време на неговата 75-годишна историја и традиција. И...

Жител на Кичево е добитник на најголемата награда на лото

Играчите на лото во Кичево не можат да се пожалат на лошата среќа, бидејќи за неполн месец главната награда на лото ја добива граѓанин...

Поделбата на лото-милионите во САД не признава разделба без развод

Рич Зеласко од Детроит, САД, кој за време на неговиот развод освои повеќе од 30 милиони долари на лото, мора да ја подели добивката...

Добитникот на лото-седумка од Кавадарци: Слушајте ја сопругата кога ви ги...

Секогаш слушајте ја вашата сопруга особено кога ви ги кажува нејзините среќни броеви за лото. Ова е поуката на добитникот на големата лото премија...

Членот 7 и седумка на лото

Грција толку отворено и без срам цело време се меша во нашите внатрешни работи што веќе се плашам и фрижидер да отворам, да не...

Играта на среќа Лото од сабота ќе се емитува на Канал 5

Државна лотарија на Македонија ги известува играчите на играта на среќа Лото, дека од сабота, 15.12. 2018, од коло 100 во 2018та, ТВ извлекувањата...

Французин за две години двапати доби милион евра на лото

Машко лице од југоисточна Франција вторпат во две години ја добива премијата од еден милион евра на лото, а според стручњаците шансите ова да...