9.4 C
Skopje
20.4.2019 - 22:43

Ознака: лотарија

Каков старт на Новата година, Британец освоил 115 милиони фунти на...

Сопственикот на добитното лото ливче во Британија влезе во Новата година побогат за околу 115 милиони фунти, погодувајќи ја комбинацијата на главниот џек-пот на...

Швајцарeц за еден ден освоил и изгубил еден милион франци

Швајцарец за еден ден освоил, но и изгубил еден милион франци на лото бидејќи дошло до технички проблеми, пишуваат тамошните медиуми. Станува збор за Швајцарецот...

Лото-тикет вреден 344 милиони долари „лежеше“ затурен во камионет

Кога Лерин Вест (51) слушнала дека некој од американската сојузна држава Ајова освоил половина од џекпотот на лотаријата вреден 688 милиони долари, таа не...

САД го бараат добитникот на рекордната лото-премија од 1,6 милијарди долари

САД очекуваат да го дознаат името на добитникот (или добитниците) на најголемата премија на тамошните игри на среќа која изнесува 1,6 милијарди долари, откако...

Лотаријата само еднаш решавала нешто на СП

Во случај на целосна израмнетост (бодови, гол-разлика, постигнати голови и фер плеј) пласманот на две или на повеќе селекции во групите ќе биде одреден...

Лото-добитници го загубија богатството, но го сочуваа пријателството

Кога добитникот на лотаријата на Њујорк Лу Ајсенберг (90) го запознал Куртис Шарп (80) во 1982 година, тој веднаш знаел дека тие ќе бидат...