Ознака: лос анџелес

Првата „веганска модна библиотека“ отворена во Лос Анџелес

„Веганска модна библиотека“ е името на првиот бутик отворен во Лос Анџелес, посветен на веганските модни брендови. Ова значи дека во него се достапни...

Над автопат во Лос Анџелес ќе се гради премин за диви...

Во округот Лос Анџелес, еден од напознатиот американски патишта, автопатот 101 наскоро ќе добие зелена преобразба со најголем надвозник за премин на диви животни...

Вдовицата на Коби Брајант ги тужи шерифот и полицијата на Лос...

Ванеса Брајант, сопругата на загинатата кошаркарска ѕвезда Коби Брајант ги тужи шерифот Алекс Виланева и полицијата на Лос Анџелес за објавување на фотографии од...

Организаторите на забави во Лос Анџелес се соочуваат со исклучување на...

Почнувајќи од денеска, ако полицијата на Лос Анџелес утврди дека се одржуваат големи собири за забави на некои имоти, ќе побара од градската управа...

Илон Маск ја започна неговата бизарна мисија „да остане без дом“

Основачот на „Спејс екс“ и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде една од палатите во Лос Анџелес за 29 милиони долари, правејќи го...

Комеморација за Коби Брајант во Лос Анџелес

По речиси еден месец од трагичната смрт на легендата на Лос Анџелес Лејкерс, денеска се одржува комеморацијата во чест на кошаркарот Коби Брајант, а...

Македонија најпребарувана на Гугл за „оскарите“

 Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ поврзана со доделувањето на „оскарите“ што ќе се одржи в недела, 9 февруари во Лос Анџелес. „Галуп трендс“ на...

Шестмина застрелани во напад во автобус кај Лос Анџелес

Најмалку шест луѓе се застрелани во автобус, кој тргнал од Лос Анџелес до подрачја на заливот, соопшти локалната полиција за „Си-би-ес њуз“. Осомничените се во...

Јапонскиот напад врз Лос Анџелес

За време на Втората светска војна, во 1942 година, армијата на САД испукала 1.400 противвоздушни проектили во Лос Анџелес, верувајќи дека јапонски авиони извршиле...

Илон Маск го изнесе сајбер-камионот на улиците на Лос Анџелес

Извршниот директор на компанијата „Тесла“ Илон Маск, беше забележан викендов како го вози прототипот на неговиот сајбер-камион низ улиците на Лос Анџелес. Ова не...