13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 23:08

Ознака: локдаун

По три месеци, Сиднеј го укинува „локдаунот“

Австралиските власти најавија крај на тримесечниот „локдаун“ за вакцинираните жители на Сиднеј. Карантинот во Сиднеј и во останатиот дел од австралиската држава Нов Јужен Велс...

„Локдаун“ во уште еден град во Австралија

Милиони Австралијци се погодени од новото заклучување, пренесува Би -Би -Си. Властите воведоа тридневно заклучување во југоисточниот дел на Квинсленд, вклучувајќи го и третиот по...