Ознака: локал

Обид за напад на инспектори во локал во Тетовско

Инспектори од Државниот пазарен инспекторат синоќа по 21 часот извршиле контрола во угостителски објект во Порој, во сопственост на Ш.К. од ова тетовско село. Притоа...

Затворен скопски локал кој нерегистриран работел над дозволеното, приведени 6 лица

Затворен е угостителски објект во Скопско, кој работел нерегистриран во 23 часот, а приведени се шест лица меѓу кои и сопственикот, соопшти полицијата. - Вчера...

Масовна тепачка во скопски локал

Масовна тепачка со фрлање на маси, столици и инвентар, но и вознемирени гости кои панично го напуштале локалот затекнале пазарните инспектори вчера при обид...

Приведена сопственичка на угостителски објект во Трубарево, бил отворен и по...

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба...

Инспекциските служби од синоќа работат со поголеми овластувања – затворен локал...

Од вчера стапија во сила новите измени и дополнувања на Законот за заштита на задравјето на населението од заразни болести. Со тоа и инспекциските...

Приведени 10 лица меѓу кои пет малолетници во локал во Тетово

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа околу 23.20 часот, извршиле акциска контрола во угостителски објект на ул. Борче Кочовски во Тетово, сопственост на П.Д.(23)...

Жител од Гостиварско осомничен за саботното убиство во локал во Кичево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица од Кичево, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Х.Ј.(47) од гостиварското село Ќафа. Осомничениот казненото...