24.8 C
Skopje
4.8.2021 - 10:56

Ознака: локалните

Како да се спасат локалните медиуми

Покрај зголемената побарувачка, многу локални медиуми лани се соочија со намалување на приходите што го крена алармот за феноменот на „згаснување на медиумите“. За...

Локалните жители сакаат да „патуваат“

Музеите повторно се отвораат за нова публика Како што се приближува посвежото време, голем број луѓе нема да бидат во можност да „избегаат“ на отворено...

Навални како тест за локалните избори

Руските гласачи излегоа да го дадат својот глас за да изберат локални гувернери и регионални парламенти во 25 од 85-те региони на Русија, што...