14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:21

Ознака: локална заедница

Макрон: Локалните заедници кои прифаќаат бегалци да бидат помогнати од посебен...

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска предложи формирање Фонд на ЕУ за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци. Како што јави АФП, ваквиот предлог на...