Ознака: локали

Уште два локали во Центар добија решенија за преземање мерки за...

Редовните контроли на терен за мерење бучава од гласна музика од угостителски објекти од страна на овластените инспектори за животна средина од Секторот за...

Општина Центар ќе ја мери гласноста во локалите

Инспектори од Општина Центар ќе вршат мерење на бучавата во угостителските објекти. Како што се наведува, Секторот за инспекциски работи добил голем број пријави на...

Во локали во Тетово и Велес не се почитувале мерките против...

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи...

Затекнати гости во неколку скопски локали што работеле по дозволеното време

Полицијата поднесе кривични пријави за сопственици на четири угостителски објекти во Скопје кои вчера работеле по 18 часот, и покрај забраната поради состојбата со...

Сопствениците на локали без отворени тераси пред голема дилема

Наспроти првичната радост за отворањето на рестораните и кафетериите, сопствениците на локалите во Кичево се пред дилема, бидејќи не можат да ги исполнат критериумите...

Во Србија ќе се отворат локалите на почеток на мај

Српскиот претседател, Александар Вучиќ изјави дека од вторник полицискиот час ќе биде пократок, односно забраната за движење ќе важи од 18 до 5 часот...

Десет лица приведени при контроли во седум скопски локали

Викендов, во периодот од 23 до 04 часот наутро од страна на скопската полиција, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат и Државниот инспекторат...

Приведени 17 странски државјанки затекнати во локали во Полошко

Полицијата синоќа од два угостителски објекти во Гостиварско и Тетовско привела 17 странски државјанки и еден сопственик на локал. Според СВР Тетово, синоќа и изутрината...

Изречени казни за локали во Центар

Општина Центар во заедничка акција со УЈП, МВР, СВР Скопје, Градски паркинг и Јавното претпријатие паркинзи на општина Центар синоќа извршиле контрола на 20 угостителски...