2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 2:39

Ознака: локален дожд

Променливо облачно време и температури до 25 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен,...

Претпладне сончево, попладне со услови за дожд

Времето денедка ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд, а на места ќе биде нестабилно...

Каква зима нѐ очекува

Од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија, барем кога станува збор за наредните неколку дена, ја потврдуваат оваа прогноза. Оттаму посочуваат дека во земјава...

Ни претстои локален пороен дожд и грмежи

Во северозападните и источните делови, како и во Пелагонија, попладнево има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира...

Од вторник потопло, во среда и петок локален дожд

Променливо облачно време со локален дожд, особено во јужните и источните делови, најавува УХМР за утре. Како што е наведено во соопштението, Македонија ќе биде...