Ознака: ЛОИ 2032

Катар е заинтересиран да биде домаќин на ЛОИ 2032

ФУДБАЛ Катар е заинтересиран да биде домаќин на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2032 година. Индија, Австралија (државата Квинсленд), кинескиот град Шангај, потенцијалната заедничка понуда...

Двете Кореи сакаат да бидат домаќини на ЛОИ 2032 и на...

Северна и Јужна Кореја планираат заедничка кандидатура за организација на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2032 година, објави „Гардијан“. Се очекува денеска двете Кореи...