Ознака: лои 2021

Георгиевски ќе го носи македонското знаме во Токио

Таеквондистот Дејан Георгиевски ќе го носи македонското знаме на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио. Тој избори олимписка норма минатата недела на квалификацискиот турнир...