-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:34

Ознака: Лозово

Запленети над 3.000 парчиња пиротехика во Лозово

По претходно добиени оперативни сознанија, денеска бил извршен полициски претрес во селото Каратманово, општина Лозово, во врска со недозволена трговија со пиротехнички средства. Како што...

Приведено лице за давање поткуп за гласови во општина Лозово

Во општина Лозово денеска е приведен 50-годишно лице кој нудел пари на гласачи за претстојните избори. Според информациите на МВР, Б.А. од с. Милино дсвсл...

Заев и Николовски на увид во изградбата на биогасна електрана во...

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски и со градоначалникот на Општина Лозово и градоначалникот на Општина Свети Николе...

Учениците во Лозово добија нова спортска сала

Премерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, министерката за образование Мила Царовска и со градоначалникот на Општина Лозово, Ацо...

Мицкоски: Гласот за СДСМ и Беса е глас за политичари од...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посетија општина Лозово....

Лице шетало низ Лозово иако му било одредено домашно лекување и...

Против 43-годишно лице од Свети Николе поднесена е кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Тој го напуштил својот дом и...

Жителите за Лозово по 24 години за првпат добиваат 8 нови...

Во Општина Лозово во тек се градежни активности за реконструкција и асфалтирање на улици и локални патишта. На увид на истите денеска дојде министерот...

Учиме додека сме живи!

Пријатели на децата: Ленче Китанова, наставничка по македонски јазик во ОУ „Методи Митевски-Брицо“ во Лозово Образованието значи постојана надградба, и тоа не се однесува само...

Шумски пожар меѓу општините Лозово и Куманово

Голем шумски пожар беснее меѓу селото Малино, во општина Лозово и селото Живиње, општина Куманово. Командирот на Територијалната противпожарна бригада Свети Николе Кирил Колев изјави...