17 C
Skopje
24.10.2020 - 16:00

Ознака: лозарство

Заев: Државата ќе интервенира со субвенции, визбите да го почитуваат договорот...

Премиерот Зоран Заев денеска во Кавадарци одржа состанок со здруженијата на лозари од Тиквешкиот регион во однос на откупните цени на грозјето, во услови...

Заев: Ќе најдеме решение за откупните цени иако корона-кризата ја намали...

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи и министерот за земјоделство, Арјанит Хоџа го посетија Кавадарци за да одржат...

Димковски: Со конкретни мерки создаваме услови за развој на лозарството

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска во Кавадарци присуствуваше на традиционалната манифестација Тиквешки гроздобер, со којашто официјално се означува почетокот на...