-4.2 C
Skopje
21.1.2020 - 11:02

Ознака: лозана

ИОК го прослави 125-от роденден со отворање нов дом на олимпизмот

На прославата на ИОК, кој е формиран вo 1894 година, присуствуваа 700 гости, меѓу кои и претседателите на 206 национални олимписки комитети и на...

Најлесно се бега од македонски затвори

На секои 100, бегаат нешто повеќе од тројца затвореници од затворите во Македонија, што според рангирањето на Советот на Европа и на Универзитетот во...

Двете Кореи сакаат да бидат домаќини на ЛОИ 2032 и на...

Северна и Јужна Кореја планираат заедничка кандидатура за организација на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2032 година, објави „Гардијан“. Се очекува денеска двете Кореи...

Бока Јуниорс се жали до арбитражниот суд во Лозана

Бока Јуниорс поднесе жалба во спортскиот арбитражен суд во Лозана со барање за службена победа во реваншот од финалето на Копа Либертадорес против Ривер...

САС му ја потврди 10-годишната суспензија на Валк

Судот за спортска арбитража (САС) во Лозана му ја потврди казната од 10 години забрана за вршење каква било функција во фудбалот, како и...

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Големо невреме го погоди ноќеска швајцарскиот град Лозана и околината, донесувајќи вода до коленици на улиците, поплавени продавници и куќи, но за среќа никој...