Ознака: ловци

Венецуела испрати ловци во одбрана на иранските танкери

Иранските танкери кои пловат кон Венецуела, се најдоа под заштита на ловци Су-30 и Ф-16. Снимка од летот е објавен на Твитер. https://twitter.com/ConflictsW/status/1264937426730041344?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1264937426730041344%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fmakfax.com.mk%2Fsvet%2Fd0b2d0b8d0b4d0b5d0be-d0b2d0b5d0bdd0b5d186d183d0b5d0bbd0b0-d0b8d181d0bfd180d0b0d182d0b8-d0bbd0bed0b2d186d0b8-d0b2d0be-d0bed0b4d0b1d180%2F На снимката се...

Животот на монголските ловци со златни орли

  На Алтајските планини во Монголија, постои мала група на ловци кои живеат и другаруваат со златните орли. Тренирањето и соживотот меѓу овие луѓе и...

Пентагон ги приземји сите ловци Ф-35

Американското Министерство за одбрана донесе одлука за приземјување на сите ловци „Локид Мартин Ф-35“, поради уривањето на еден борбен авион од овој тип минатиот...