10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 3:09

Ознака: личности

Моментот кога Леонардо да Винчи молел за работа

Осум писма на славни личности Рачно напишаните писма денес се реткост бидејќи комуницираме дигитално, континуирано и главно во кратка форма. Сепак, секогаш многу се радуваме...

Познатите личности донираат за опожарената Австралија

Пинк, Никол Кидман, Селена Гомез, Мајли Сајрус, Елтон Џон, Новак Ѓоковиќ се само некои од славните личности што деновиве донираа високи суми пари за...

Зад воланот личности со емпатија, хуманост и професионализам

Од ЈСП појаснуваат дека сите возачи, независно дали се вработени на определено или неопределено време, мора да имаат доставено уверение за здравствената психофизичка состојба...

Славни личности со кои се збогувавме во 2018 година

Голем број светски познати личности, од повеќе области, починаа во 2018 година. Ќе ги наброиме имињата на некои од нив Легендарниот џез-трубач Хју Масекела, познат...

Најбогатите 10 славни личности во Холивуд

Славата и парите често одат заедно. Во годината што е прикрај, најдебела сметка во банките во Холивуд имал Џорџ Лукас, режисер на култниот научнофантастичен...