13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:52

Ознака: лични документи

МВР нема да издава лични документи од 23 до 27 јуни

Министерството за внатрешни работи информира дека поради миграција во нов систем, од среда (23.06.2021 година) започнувајќи од 21 часот, заклучно со 27. 06. 2021...

Системот на МВР за прием и издавање на лични документи нема...

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради надградба на системот за лични документи, од 11 јуни (петок) започнувајќи од 16 часот, заклучно...

Десетмина вработени во МВР и поттикнувач добија кривични поради пасошите со...

Министерството за внатрешни работи до скопското Основно јавно обвинителство денеска поднесе две кривични пријави со кои се опфатени вкупно 11 лица за кривично дело...

Македонските државјани на Малта се соочуваат со неизвесност по истекувањето на...

Тревога од нашинците на Малта Македонските државјани кои се обидуваат да го регулираат престојот на Малта, преку писмо се обратија до Владата, МНР, МВР, како...

Нерешените имотноправни односи ги оставаат луѓето без адреси

Многу работи зависат од адресата на живеење, како што се запишување на децата во училиште или градинка, добивање паркинг-место, па дури и разни субвенции...

Во земјава 650 лица се без лични документи

Во Макеоднија официјално се регистрирани 650 лица, кои не се евидентирани и кои немаат лични документи, а со тоа ниту можност за остварување на...

МВР ќе издава лични карти во сабота и недела

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (29 и 30.09.2018). Сите барања за...

Отсекот за управни работи Куманово викендов ќе издава лични документи

Отсекот за управни работи Куманово од СВР Куманово ќе работи утре и во недела (11-ти и 12 август), информираа денеска од кумановската полиција. Во двата...