-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 8:19

Ознака: лична карта

Личните карти можат да се подигнат и за викенд

Во пресрет на претстојните локални избори што ќе се одржат в недела на 17 октомври, Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека Одделот...

Со пасош или со потврда од МВР за лична карта ќе...

Надминат е проблемот во врска со непреченото користење на услугите и производите на банките и штедилниците од страна на граѓаните на коишто им е...

Спасовски: Има обрасци за лични карти, но кочница е законот

Не фалат обрасци за лични карти, системот е добар, само треба да се изгласа Законот за лични карти, напиша министерот за внатрешни работи Оливер...

Собраниската законско-правна комисија ќе расправа за личните карти

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, во прво читање, ќе биде тема на дискусија на денешната седница на собраниската законодавно-правна...

Скопјанка ѝ ја украла личната карта на охриѓанка и си подигнала...

Дваесет и четиригодишна скопјанка се сомничи за злоупотреба на лични податоци откако без одобрение земала лична карта од охриѓанка и подигнала кредит, соопшти Министерството...

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и за...

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните во Скопје дека во периодот до одржувањето на парламентарните избори ќе биде овозможено подигање на готовите лични...

При влез во ресторан ќе се покажува лична карта, а следните...

Инспекторатите нема да ги казнуваат гостите во угостителските објекти, туку фирмите доколку не се почитуваат протоколите за работа, најави директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко...

Лекови со лична карта или со пасош

Од први октомври почнуваат новините при издавање и подигање лекови. Ден Дончев, директорот на Фондот за здравство, на брифинг со новинарите рече дека за...

„Лична карта“ на ривалите на СП 2019

Главен фаворит за првото место во групата Б е Шпанија, потоа следуваат Хрватска, Македонија и Исланд, а Јапонија и Бахреин, кои важат за аутсајдери...

Стапува во сила спогодбата за патување со лична карта меѓу Македонија...

Спогодбата за услови на патување меѓу Република Македонија и Босна и Херцеговина од денеска стапува во сила, со што на граѓаните им се овозможува...