4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 15:12

Ознака: лица со различна попреченост

Шахпаска: Се подготвува ново законско решение за вработување на лицата со...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, по повод одбележувањето на 23 септември – Меѓународниот ден на знаковниот јазик, учествуваше на тркалезна маса...