3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:21

Ознака: лихвар

Приведен лихвар од Свети Николе

Полицијата го приведе О.Ц.(49) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Според информациите на МВР, при претреси во три...

Уапсен лихвар од Велес, позајмил 100 евра, а барал да му...

Во попладневните часови на 28 април, на улицата Петре Прличко во Велес, полициски службеници го лишиле од слобода 44-годишниот велешанец А. С. поради сомнение...

Лихвар од Кавадарци пресметувал месечна камата од 200%

Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против 28-годишник од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело лихварство. Како што информираат од МВР, во периодот...