Ознака: Лисичани

Кривична пријава за повеќе лица од село Лисичани

Вчера во 16.30 часот во џамијата„ Абди Бајрајтар“ во село Лисичани, општина Пласница, бил нарушен јавниот ред и мир. Според пријавата на Е.Д. (45),...