Ознака: лирија

Борачите на Лирија шампиони на Македонија до 23 години

Боречкиот клуб Лирија од Скопје, триумфираше на Првенството на Македонија во сениорска конкуренција (до 23 год.), кое се одржа во Прилеп. Во конкуренција на...