18.6 C
Skopje
19.7.2019 - 0:01

Ознака: лион

Лион ќе навива за Челси

Третопласираниот тим во фудбалското првенство на Франција, Лион, ќе навива за Челси во утрешното финале на Лига Европа (ЛЕ), затоа што Челси со триумф...

Најмалку осум повредени при експлозија на бомба во Лион

Најмалку осум лица се повредени при бомбашки напад во централен Лион, соопштија француски официјални лица. Експлозијата се случила околу 17.30 часот во пешачка зона...

Лион пресилен за Барселона, Андонова европски вицепрвак

Во финалето на женската Лига на шампиони во Будимпешта, Лион ја совлада Барселона (4-1), тимот на македонската интернационалка Наташа Андонова Македонската фудбалска интернационалка во дресот...

Тројца повредени при експлозија на покривот на Универзитетот во Лион

Три лица се полесно повредени денеска при силна експлозија на покривот на зградата на Универзитетот во Лион, што се наоѓа во лионското предградие Вилурбан,...

Шахтар или Лион меѓу 16-те најдобри?

На Украинците, потребна им е победа за „европска пролет“, додека за Лион и ремито ќе значи пласман во осминафиналето Во Лигата на шампионите (ЛШ) во...

Инцидент на аеродромот во Лион

На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата. Возачот на автомобилот е уапсен....

Лион поднесе жалби против Марсеј за оштетувања на стадионот

Францускиот фудбалски клуб Лион поднесе неколку жалби против Олимпик од Марсеј заради штетата направена на стадионот за време на финалето на Лига Европа. Лион навел...