7 C
Skopje
17.11.2018 - 16:42

Ознака: лион

Инцидент на аеродромот во Лион

На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата. Возачот на автомобилот е уапсен....

Лион поднесе жалби против Марсеј за оштетувања на стадионот

Францускиот фудбалски клуб Лион поднесе неколку жалби против Олимпик од Марсеј заради штетата направена на стадионот за време на финалето на Лига Европа. Лион навел...