14 C
Skopje
19.9.2018 - 7:38

Ознака: Лионел Меси

Меси ја брка својата 30-та жртва во Лигата на шампионите

Петкратниот освојувач на „Златната топка“ Лионел Меси ја почнува својата 15-та кампања во Лигата на шампионите со Барселона. Вечерва, „каталонците“ го пречекуваат ПСВ Ајндховен...

Почнува ЛШ, за најдобрите купишта пари

УЕФА за клубовите обезбеди парични награди од 1,95 милијарда евра, од тоа самиот пласман вреди 15,25 милиони, победата 2,7 милиони, ремито 900.000 евра итн. Со...

Бекам го сака Меси во Интер

Англичанецот Дејвид Бекам сака да го ангажира Лионел Меси од Барселона (Шпанија), објави Еуроспорт, цитирајќи европски медиуми. Некогашниот англиски репрезентативец и фудбалер на Манчестер...

Кои се хеттрик-мајсторите во Лигата на шампионите?

К. Роналдо и Меси водат со по седум меча и со по три гола, Гомис е најбрз со осум минути, Раул е најмлад, Пизаро...

Првпат од 2007 година Меси не е меѓу најдобрите тројца

Првпат од 2007 година Аргентинецот Лионел Меси од Барселона не е во најтесната конкуренција за фудбалер на годината во изборот на Светската фудбалска федерација...

Во Кина Мурињо е волшебна птица, Озил мала жена, а Погба...

Во кинескиот јазик повеќе се користат идиоми, отколку азбуката и јазикот при преводите на некои странски имиња, па оттаму Карлос Тевез е многу носталгично...

Лионел Меси со 33-ти, рекорден трофеј во својата витрина

Аргентинецот Лионел Меси стана најтрофејниот фудбалер во (пре)богатата историја на Барселона долга 118 години, откако каталонскиот клуб ја совлада Севилја со 2-1 во шпанскиот...

Палота до Барселона: Дајте ни го Меси и сè ви е...

Претседателот на Рома, Џејмс Палота е запрашан за сегашните односи на неговиот клуб и Барселона откако каталонците им го „украдоа“ Бразилецот Малколм, изјави дека...

Во почетокот играле за три, а сега и за 500.000 неделно

Во Англија, во 1961 година првпат еден фудбалер неделно заработувал 1.000 фунти, 40 години подоцна 100.000 фунти, а сега некои и над 400-500.000 евра...

Мбапе како Пеле, Меси и Роналдо се враќаат дома

Мбапе е првиот тинејџер по Пеле во 1958 што постигнува два гола на еден меч на СП, а Аргентина и Португалија се елиминирани од...