2.8 C
Skopje
27.10.2021 - 12:11

Ознака: Лина Ѓорческа

Ѓорческа игра за две титули во Анталија

Таа е финалистка во двојки, а ќе настапи и во полуфиналето поединечно, викендов на турнир во Анталија Лина Ѓорческа викендов ќе игра во финалето во...

Ѓорческа реди победи во Анталија

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето во игра на двојки и во четврт-финалето поединечно на тенискиот турнир што се игра во Анталија (Турција) за...

Ѓорческа во четврт-финалето како прва носителка во двојки

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и Хрватката Мариана Дражиќ се пласираа во четврт-финалето во конкуренција на двојки, на турнирот во Анталија (Турција), што се игра...

Се очекува нов скок на Ѓорческа на листите на ВТА

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа неделава играше во второто коло во поединечна конкуренција и во четврт-финалето во игра на двојки на турнирот во Романија, со...

Лина Ѓорческа напредува на двете листи на ВТА

Лина Ѓорческа од денеска ќе настапува на нов тениски турнир, во Германија, каде што во првото коло треба да се сретне со Ирина Фетецау...

Ѓорческа ќе скокне седумдесетина места на листата на ВТА?

Со пласманот во полуфиналето во двојки на турнирот во Унгарија македонската тенисерка ја продолжи серијата високи пласмани на турнирите летово (има и три титули),...

Се очекува нов напредок на Ѓорческа на ВТА-листата

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа играше во третото финале во јуни во игра на двојки, овој пат на тенискиот турнир во Шведска за вкупен...

Ѓорческа реди победи, четвртфиналистка е во Шведска

Лина Ѓорческа (24) продолжува да собира поени со новите победи на тениските терени, откако вчера ја совлада Квирин Лемоин (27) од Холандија со 7-6,...

Лина Ѓорческа го освои 47-от трофеј

Според специјализираните интернет-страници за ранг-листа во живо, Ѓорческа од денеска би требало да скокне и во поединечна и во конкуренција на двојки на листата...

Ѓорческа загуби во полуфиналето на турнирот во Истанбул

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во финалето на ИТФ фјучерс турнирот во Истанбул, Турција. Таа во полуфиналниот натпревар беше совладана...