12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 2:02

Ознака: Лина Ѓорческа

Ѓорческа освои два трофеја во низа со само три загубени сета

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа за седум дена освои два трофеја. Таа славеше вчера на турнирот во Анталија (Турција), каде што го освои трофејот и...

Осма победа во низа за Ѓорческа

Лина Ѓорческа (435-та на ВТА-листата), која е прва носителка на тенискиот турнир во Анталија (Турција), денеска треба да игра во полуфиналето, против Мариана Закарлјук...

Ѓорческа во четврт-финалето на турнирот во Анталија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа, забележа убедлива победа над Швајцарката Џени Дуерст во два сета, со 6-2 и 6-0 и се пласира во четврт-финалето...

Ѓорческа во второто коло, за напредок на ВТА-листата

Ѓорческа е прва носителка на турнирот во Анталија (Турција), каде што во неделата го освои претходниот турнир во тој град, нејзин десетти во кариерата...

Ѓорческа како прва носителка атакува на нов трофеј

Среќна сум поради победата на турнирот во Анталија, сега ме чека нов турнир, се надевам повторно на добри игри и резултати, вели Ѓорческа, која...

Лина Ѓорческа го освои 10-от трофеј

Македонската тенисерка, која победи на турнирот во Анталија во поединечна конкуренција, има освоено вкупно 51 трофеј Лина Ѓорческа е победничка на тенискиот турнир во Анталија...

Ѓорческа полуфиналистка во Анталија, игра за 51-от трофеј

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа денеска треба да игра во полуфиналето на турнирот во Анталија (Турција, награден фонд 15.000 долари, се игра на тврда подлога)...

Лина Ѓорческа е во четврт-финалето во Истанбул

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира на главниот турнир во Истанбул, кој се игра на тврда подлога и за награден фонд од 25.000 долари,...

Ѓорческа го освои јубилејниот 50-ти трофеј

Таа и Хрватката Дражиќ ја освоија титулата во игра на двојки на турнирот во Анталија, со што Ѓорческа го освои 41-от трофеј во двојки,...

Ѓорческа игра за две титули во Анталија

Таа е финалистка во двојки, а ќе настапи и во полуфиналето поединечно, викендов на турнир во Анталија Лина Ѓорческа викендов ќе игра во финалето во...