17.8 C
Skopje
22.10.2021 - 18:08

Ознака: Лина Ѓорческа

Ѓорческа со пресврт стигна до полуфиналето во Севилја

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Севилја, откако со пресврт ја совлада четвртата носителка Изабела Шиникова од Бугарија,...

Ѓорческа го освои турнирот во двојки во Коксејде

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го освои фјучерс-турнирот во Коксејде, Белгија, во конкуренција на двојки. Наградниот фонд на турнирот што се игра на земјена...

Ѓорческа го освои турнирот во двојки во Грузија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го освои турнирот во двојки што се играше на фјучерсот кој се игра во Телави, Грузија. Ѓорческа заедно со својата партнерка...

Победнички почеток на Ѓорческа на турнирот во Мадрид

ТЕНИС Македонската тенисерка Лина Ѓорческа имаше успешен почеток на турнирот во Мадрид (Шпанија, се игра на тврда подлога, со награден фонд од 25.000 долари), откако...

Ѓорческа со две убедливи победи се пласира во полуфиналето во Лиепаја

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа (моментно 336-та на ВТА-листата), со две убедливи победи остварени денеска, се пласира во полуфиналето на турнирот во Лиепаја, Летонија. Ѓорческа...

Ѓорческа оствари победа во двојки во Загреб

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четврт-финалето во конкуренција на двојки на турнирот во Загреб. Ѓорческа и Хрватката Леа Бошковиќ беа подобри...

Ѓорческа го освои турнирот во двојки во Калви

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го освои трофејот во конкуренција на двојки на фјучерс-турнирот во Калви, Франција, со награден фонд од 25 илјади долари. Првите...

Ѓорческа со низа фантастични пресврти се пласира во четврт-финалето во Белинцона

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, се пласира во четврт-финалето на турнирот во Белинцона, Швајцарија, откако направи нов пресврт за ја совлада Италијанката Лукреција Стефанини...

Ѓорческа ја победи првата носителка во Анталија

Лина Ѓорческа оствари победа над првата носителка Чагла Бујукакџај со 6-0 и 6-2 и се пласира во втората рунда на тенискиот турнир во Анталија...

Ѓорческа започна со победа во Анталија

Добар старт на најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа на турнирот во Анталија, Турција (земјена подлога и со награден фонд од 25.000 долари). Таа и...