Ознака: Лиле Стефанова

Стефанова повикана да сведочи за „Рекет“ во Обвинителството

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова е повикана во вторник во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, каде ќе биде сослушувана за...

Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите

Како предметен обвинител за предметот „Империја“, кој засега е во центарот на вниманието и околу кој кружат голем број на шпекулации, сметам дека неопходно...

Стефанова од СЈО: Јас не стравувам од новата истрага, а за...

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, која го води случајот „Империја“ вели дека сите одлуки и списи кои излегувале од Специјалното јавно обвинителство ги потпишувала...

Стефановска: Јанакиески и Божиновски се подготвувале да избегаат како Груевски

Притворот за обвинетите во предметот „Титаник“ Миле Јанакиески и Кирил Божиновски е побаран затоа што во текот на вчерашниот ден Специјалното јавно обвинителство (СЈО)...