Ознака: Лиле Стефанова

Рочиштето за „Плацови на Водно“ одложено поради ковид-тестирањето на Стефанова

Денешното рочиште за случајот „Плацови на Водно“ е одложено поради тестирање за ковид-19 на обвинителката Лиле Стефанова, како што информирал стручен соработник во Кривичниот...

Стефанова: Груевски поседува имот кој го пријавувал на туѓи имиња

Обвинителката Лиле Стефанова најави голем број сведоци и докази за случајот „Плацови на Водно“, односно начинот на кој поранешниот премиер Никола Груевски ги трошел...

Кацарска: Згрозена сум од изјавата на Стефанова

Судијката Добрила Кацарска испрати писмо до Судскиот совет, во кое наведува дека по сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова во случајот „Рекет“ секојдневно се соочува...

Стефанова: Дејствијата на Јанева нанесоа огромна штета на СЈО

Дали Катица Јанева е виновна за кривичното дело што се суди, ќе си одлучи судечкиот совет што ја води оваа постапка. Но, без разлика...

Фрчкоска: Не се согласувам со испадите на Јанева, но таа е...

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја брани Катица Јанева во предметот „Рекет“, за однесувањето на нејзиниот клиент вели дека е последница на револт поради, како...

Јанева отстранета од судницата

Судијката на рочиштето за „Рекет“ нареди да се отстрани поранешната шефица на СЈО Катица Јанева од судницата, откако таа почна со недолични коментари. Јанева ѝ...

Стефанова: Јанева се однесуваше како да е адвокат на Панделески

Обвинителката Лиле Стефанова на денешното сведочење за случајот „Рекет” рече дека ексшефицата на СЈО Катица Јанева телефонски и се заканувала дека ќе ѝ прати...

Стефанова тврди дека Јанева барала спогодби за Камчев

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова пред судот рече дека нејзината поранешна шефица Катица Јанева на состанок наложила да се пуштат од притвор и...

Стефанова: Чудно беше како Камчев знаеше дека ќе му вршиме претрес

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет” каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и ексшефицата...

Стефанова денеска треба да сведочи за „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска треба да сведочи за случајот „Рекет“, во кој обвинети се поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева и Бојан Јовановски, на...