10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:19

Ознака: лила филиповска

Лила не ја открива причината за крајот на пријателството со Боки

Сѐ што имала да каже, кажала пред обвинителите и пред судијката, рече водителката Лила Филиповска на излегување од судот по сведочењето во случајот „Рекет“. -...

Одевме на Миконос кога го уапсија Боки, не знам кој го...

Заврши сведочењето на водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“. Обвинителката ја праша за нивните луксузни одмори, а таа одговори дека Бојан Јовановски во еден...

Лила веќе не е пријателка со Боки, но сакала да помогне...

Не сме скарани, но не сме веќе пријатели со Боки 13. Вака го почна сведочењето водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет”. - Го познавам од...

Лила Филиповска на распит за „Рекет“

Водителката Лила Филиповска утрово пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде изјава во истрагата за случајот...

Лила ја заврши својата кариера како водителка и одлучи да се...

Македонската водителка Лила Филиповска неодамна ја замисли цела Македонија за тоа кој е среќникот кој и го украде срцето и ѝ поклони дијамантски, а...