Ознака: лизгалиште

„Виенски леден сон“ на 9 илјади квадратни метри

Во центарот на Виена, пред Градското собрание, 25-та година едноподруго е поставено најголемото лизгалиште во Австрија, кое оваа година опфати површина од 9.000 квадратни...

Започна да работи лизгалиштето пред затворениот градски базен

Започна да работи монтажното лизгалиште пред затворениот градски базен. Лизгалиштето е доделено на користење од страна на Агенцијата за млади и спорт и ќе...

Битола доби лизгалиште

Битола доби градско лизгалиште. На површина од 550 метри квадратни, на паркинг просторот кај Спортската сала „Боро Чурлевски“, во Битола денеска и официјално почна...

Стрезовска, Куковска и Прилепчанска шампионки на „Скопје на мраз 2019“

Во деновите од викендот, лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје беше домаќин на третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање, под...

Од денеска третпат „Скопје на мраз“

Денеска и утре на лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање под...

Во Кавадарци бесплатно лизгање за учениците до крајот на февруари

Како и во Скопје и други градови во земјава, нова зимска рекреативна можност добија и учениците од основните и средните училишта во Кавадарци, со...

Кавадарци доби лизгалиште

Кавадарци доби лизгалиште. Градоначалникот Митко Јанчев денеска соопшти дека идејата била негова и на Општината, а е остварена во соработка со компаниите донатори „Црна...

Паркинг што се претвора во езеро или во лизгалиште

Жители на скопската населба Автокоманда по секој дожд мака мачат да влезат или да излезат од паркингот зад нивната станбена зграда, бидејќи просторот се...

Се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Лизгалиштето во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се отвора утре. Посетителите ќе може да уживаат во рекреативно, уметничко лизгање и хокеј. Игралиштето располага со најдобри услови...