Ознака: Лидс

Сакам сите да се гордеат со Лидс

Кога дојдов во клубот, си дадов рок од три години да го испорачам тоа и мојата визија останува иста. Тоа е враќање на клубот...

Лидс води на патот кон Премиер-лигата

На мечот против Фулам (3-0), Алиоски го постигна вториот гол, по што Лидс е на врвот во дивизијата Чемпионшип, со три бода повеќе од...