10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 15:16

Ознака: Лидија Димова

Судот им ги одзеде пасошите на Лидија Димова и на поранешен...

Судот донесе решенија со кои го уважи предлогот на Лидија Димова и на Александар Гочев да им определи мерки – Одземање на патната или...

Лидија Димова ги избегна новинарите пред Судот

Разрешената директорка на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, ги избегна камерите и новинарите, без да даде одговор дали навистина...

Судот одлучува дали ќе ѝ го одземе пасошот на Лидија Димова

Разрешената директорка на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, заедно со нејзиниот адвокат пристигна во кривичниот суд, каде што ќе...

Обвинителството отвори истрага за Лидија Димова за злоупотреба на европските фондови

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага за директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност „Еразмуз+“, Лидија...

Кривична за Лидија Димова, се товари дека злоупотребила милиони од европски...

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против директорката на Националната агенција за европски...

Заев го прифати барањето за разрешување на Димова

Премиерот Зоран Заев ја информираше Владата дека го прифатил барањето на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и...

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи надзорна расправа за работата на Лидија Димова

По завршување на дебатата поврзана со ребалансот, ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи надзорна расправа за работата на Лидија Димова во Националната агенција, истакна првиот човек на...

Милошоски: Одговорноста за потрошените над 500 илјади евра европски пари не...

ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни проекти...