14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:29

Ознака: лидер

Британските конзервативци гласаа за нов лидер, резултати утре

Членовите на владејачката британска Конзервативна партија го завршија гласањето за новиот лидер на партијата и владата, а побеникот во трката помеѓу поранешниот и сегашниот...

Лидерот на ИСИС се уште е жив

Лидерот на Исламска држава (ИСИС), Абу Бакр ал Багдади, во пропагандно видео најави нови напади против Западот. Со првата снимка во пет години, најбараниот...

Има ли пилот во авионот на НАТО?

По завршувањето на Втората светска војна, САД пилотираа со трансатлантската безбедност. Но под водство на Трамп, Америка ги губи лидерските капацитети. Сега не е...

Осумте жени што ја предводат Европа

Со политичката аутсајдерка Зузана Чапутова на чело, Словачка стана осмата земја во Европската Унија во која моментно жена е на лидерската позиција. Познатата адвокатка...

Додека сум свесен што е исправно за мене, нема да престанам...

Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи утревечер во Младинскиот...

Лидерот што не мислеше на својот рејтинг

Ние мора да создадеме општество засновано од индивидуалци, не од колективни групи и граѓани, не од етнички групи. Моја визија е да создадеме општество...

САД ќе ја направат Грција регионален лидер

Пред неколку дена во Грција пристигнале првите количества американски течен гас, кој е доставен во новоотворениот резервоар на ЛНГ-терминал во Ревитуса (единствениот грчки ЛНГ-терминал,...

Реал убедлив лидер, Вардар 144-ти

На листата со 500 клуба на УЕФА за ЛШ од 1955 година до денес, Реал не само што води според титулите (13) туку и...

Премиерлигашкиот божиќен лидер најчесто и шампион

Во последните 10 години, водечката екипа на Божиќ (25 декември) осум пати била и првак, а само двапати (и тоа двапати Ливерпул, моментално водечки)...

Меј: Новиот лидер би морал да го одложи или откаже Брегзит

Британската премиерка Тереза Меј која попладне ќе се соочи со гласање за недоверба како лидер на Конзервативната партија, изјави дека евентуалниот нов водач ќе...