10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 10:55

Ознака: лидер

Кина лидер во воспоставувањето на 6Г-мрежа

Додека светот сè уште е во фаза на транзиција со 5Г, истражувањата се веќе во тек за новата верзија на технолошкиот стандард за мобилни...

Француската војска уби лидер на ИСИС

Францускиот претседател, Емануел Макрон, објави дека припадниците на француската војска го убиле водачот на Исламската држава во Сахара, Аднан Абу Валид ал Сахрави. Макрон на...

Кои се кандидатите за лидер на НАТО

Многу меѓународни експерти сметаат дека е време НАТО да биде водено од жена, а како најсериозни кандидатки се споменуваат Далија Грибаускајте, Колинда Грабар-Китаровиќ и...

Во Битола 5.222 членови ќе гласаат за избор на лидер на СДСМ

Општинската организација на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија во Битола е подготвена за првите директни, непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ кои ќе се...

Новиот светски лидер ќе ги исправа кривите дрини на претходникот

Како светската јавност го коментира значењето на победата на Џо Бајден за остатокот од светот Америка доби нов лидер. Победата на Џо Бајден на американските...

Одлука за лидер на ЦДУ во средината на јануари

Тројцата главни кандидати за нов претседател на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на Германија се согласија одлуката за лидерот на партијата да биде донесена во средината...

Македонија лидер во потпишување договори

Во првите години од последната декада на минатиот век, со осамостојувањето на Република Македонија од некогашната Југословенска Федерација, тогашните македонски власти прогласија независност и...

Ливерпул петти пат лидер на Божиќ, ќе биде ли конечно прв...

Ливерпул е единствениот тим што на крајот на сезоната не ја освоил титулата откако на половината од сезоната бил на првата позиција. Последен пат...

Али Ахмети реизбран за лидер на ДУИ

Али Ахмети на четвртиот изборен партиски конгрес на ДУИ што се одржа вечерва, повторно е избран за лидер на партијата. -Се заблагодарувам за довербата што...

Исламска држава го објави името на новиот лидер

Исламска држава по пат на аудиоснимка ја потврди смртта на нејзиниот водач Абу Бакр ал Багдади. Портпаролот на ИД исто така рече дека нов водач...