Ознака: лидерска средба

Почна лидерската средба за текот на преговорите за името

Во Клубот на пратеници почна лидерската средба, на која премиерот Зоран Заев ќе ги информира претседателот Ѓорге Иванов и лидерите на партиите за деталите од...

Иванов ја прифати поканата на Заев за лидерска средба

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов ќе учествува на утрешната лидерска средба што ја свика премиерот Зоран Заев, соопштено е од кабинетот на Иванов. - Претседателот...

Заев за утре закажа лидерска средба, ќе брифира за преговорите за...

Премиерот Зоран Заев за утре свикал лидерска средба за да ги информира лидерите на партиите за деталите од средбата со грчкиот премиер Алексис Ципрас...

ВМРО-ДПМНЕ бара итна лидерска средба за преговорите за името

ВМРО-ДПМНЕ бара итна лидерска средба, уште утре, на која премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров во присуство на претседателот на...

Мицкоски ќе учествува на лидерската средба за името по Велигден

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека премиерот Зоран Заев и неговата партија се однесуваат егзибиционистички кон спорот со името со Грција, но...