Ознака: лидерска средба

Ќе ги одложи ли коронавирусот изборите?

Мерките против ширење на коронавирусот ќе бидат главна тема на денешната средба помеѓу лидерите на партиите закажана на иницијатива на премиерот Оливер Спасовски, што...

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега...

Лидерска средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе...

Пендаровски: Не е време за разочарување, туку за обединување

За жал, заклучоците на Советот не се во согласност со нашите оправдани очекувања и сигурно не се во рамките на претходните најави на самата...

Зошто пропадна лидерската средба

По речиси седумчасовно преговарање меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски со своите тимови не најдоа заеднички јазик во...

Мицкоски: Планот на Заев беше да не се постигне договор

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи по вчерашната лидерска средба со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. На средбата, којашто траеше седум часа,...

Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата

Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата, на која повторно ќе се стави на дневен ред Законот за јавно обвинителство, со кој би се...

Лидерска средба за законот за Јавно обвинителство

Како што се намалува временскиот простор до 15 септември, рокот кога истекува мандатот на СЈО, се чини дека политичките елити поинтензивно ќе се ангажираат...

И Европа не може да избере обвинител

Иако навидум изгледа исто, и процесот со избор на европски обвинител се развлекува онака како што се развлекува кај нас изборот за нов специјален...

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 6 at website https://animeflix.nl. See more animeflix mha

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) (https://animeheaven.pro/m/ODNq) Episode 10 at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven