Ознака: лидерска средба

Заев ги повика Мицкоски, Ахмети и Села на лидерска средба

Премиерот Зоран Заев ги повика лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ДУИ, Али Ахмети, и на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на средба во...

Лидерската средба неизвесна, власта и опозицијата не можат да ги усогласат...

Неизвесно е дали ќе има лидерска средба помеѓу првите луѓе на најголемите политички партии, а несогласувања постојат во оснос на темите за кои би...

Собранието чека лидерска средба

Поминаа десетина дена од завршувањето на претседателските избори, новиот претседател на државата Стево Пендаровски веќе е инаугуриран и, според претходните најави, очекувањата на јавноста...

Лидерската средба – другото лице на парламентарната демократија

Совпаѓањето на терминот за средбата меѓу премиерот и претседател на владејачкиот СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со...

Заев потврди – в недела лидерска средба

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека е потврдена лидерската средба за в недела со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан...

Мицкоски: Лидерската средба со Заев в недела

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека в недела ќе се одржи лидерската средба со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и...

Статусот на СЈО ќе се утврдува на лидерска средба

Премиерот Зоран Заев, вчера од Кавадарци, најави нова лидерска средба на која ќе се усогласуваат ставовите околу новото законско решение за регулирање на статусот...

Тапкање во место и по лидерската средба

Извори од пратеничките групи, сепак, се оптимисти дека ќе биде постигнат договор и оти до сабота би можело да се изгласа договореното на лидерската...

Договореното на лидерската средба се уште без реализација

Два дена по одржувањето на лидерската средба работните групи на парламентарните партии се уште ги немаат отстрането несогласувањата што се појавија при примена на...

Неизвесно кога ќе се спроведе договореното од лидерската средба

Собранието на Република Македонија синоќа не одржа седница како што беше најавено од кабинетот на претседателот Талат Џафери, на која треба да се спроведе...