Ознака: лидерска средба

Николовски: Сѐ уште е рано за избори и за лидерска средба

Сѐ уште е рано за избори и за лидерска средба, на прво место за СДСМ е здравјето на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ,...

Села: Изборите ќе се одржат кога ќе има услови, сега водиме...

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски посочи дека според него, најважниот дел од политиката е здравјето...

Османи: Сите се согласивме дека изборите треба да бидат одложени

Бујар Османи по лидерската средба кај Стево Пендаровски рече дека сите политички партии се согласиле да се одложат изборите закажани за 12 април. Тој...

Се мереше температурата на учесниците на лидерската средба кај претседателот

Во Кабинетот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, во тек е лидерска средба, на која присуствуваат претседатели и претставници нa политичките партии од власта...

Партиите едногласни за одложување на изборите

Лидерите на политичките партии во земјава речиси едногласно повикаа на одложување на изборите закажани за 12 април, откако стана јасно дека ширењето на вирусот...

Партиите согласни за одложувањето на изборите, денеска лидерска средба кај Пендаровски

Големите и помалите политички партии во текот на вчерашниот ден ги изнесоа своите пораки со кои побараа одложување за предвремените парламентарни избори закажани за...

Утре лидерска средба за одложување на изборите

Претседателот, Стево Пендаровски, свика за утре итна лидерска средба, на која ќе стане збор за одложување на изборите по барање на најголемите политички партии. Пендаровски...

Печатените медиуми најдобра опција за алтернативна кампања

Професионалците од сферата на јавното информирање ги посочуваат печатените медиуми како најдобра алатка за спроведување на алтернативната изборна кампања, за што како поткрепа нудат...

Ќе ги одложи ли коронавирусот изборите?

Мерките против ширење на коронавирусот ќе бидат главна тема на денешната средба помеѓу лидерите на партиите закажана на иницијатива на премиерот Оливер Спасовски, што...

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега...