Ознака: лидерска средба

Ковачевски смета дека треба да има дијалог, но не и средба...

Дијалог меѓу политичките партии треба да има, но средба со опозицијата за предвремени избори не треба да се одржи, рече денеска премиерот Димитар Ковачевски,...

Ковачевски е за лидерска само за стратешки прашања: Мицкоски одбројува како...

Премиерот Димитар Ковачевски прифаќа лидерска среба, но само за прашања кои се стратешки, за прашања кои значат подобар живот на граѓаните и кои значат...

Ковачевски е за лидерска, но без уцени и со проширен дневен...

Лидерска средба, но без уцени и со проширен дневен ред е прифатлива за премиерот Димитар Ковачевски, додека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски останува на...

Премиерите на Македонија, Црна Гора, Романија и Бугарија, утре на лидерска...

На покана на бугарскиот премиер Кирил Петков, утре во Софија ќе се одржи состанок на лидерите на земјите-членки на НАТО од Југоисточна Европа. На...

Почна лидерската средба помеѓу Заев и Мицкоски

Почна средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Клубот на пратеници во Скопје. Средбата е резулатат на поканата од лидерот...

Мицкоски: Менувањето на ставовите на Заев за лидерска средба создава несигурност...

Секому му станува јасно дека Зоран Заев бега од проблемите што ги мачат граѓаните, а кои тој и Владата што ја предводи ги создаваат....

Заев најави лидерска средба до крајот на годинава

Премиерот Зоран Заев најави дека до крајот на годинава ќе се одржи лидерска средба. На прес-конференцијата по повод 100 дена Влада, премиерот рече дека на...

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на...

Мицкоски повика на лидерска средба

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е...

Почна лидерската средба помеѓу Заев и Ахмети

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети пристигнаа во Клубот на пратеници, каде за 14 часот беше закажана лидерската средба. Нив...