Ознака: лидерот

Лидерот ликвидиран, но не и ИД

Иако терористичката и милитантна организација од Блискиот Исток, Исламска држава, неодамна го изгуби својот втор лидер, кој беше ликвидиран, таа и натаму е во...

Моќниот глас на Аки Рахимовски уште долго ќе одекнува во нашата...

Целиот регион се простува од лидерот на „Парни ваљак“ По веста за ненадејната смрт на познатиот скопјанец Аки Рахимовски (67), кој повеќе од 40 години...

Лидерот на демократските протести во Хонг Конг повторно в затвор

Еден од младите лидери на уличните продемократски протести во Хонг Конг во 2014 година повторно беше ставен во затвор, откако ја изгуби жалбата против...