15 C
Skopje
20.9.2018 - 3:30

Ознака: лидери

Каде се денес лидерите на Г20 што го спасуваа светот од...

Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една...

На повидок тензична есен

Летово бевме сведоци на два големи геополитички настана, средбите на Трамп со Путин и со Ким, по кои се очекуваше барем мало намалување на...

Почна средбата на лидерите на политичките партии кои го поддржуваат референдумот

Почна средба на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот на 30-ти септември и процесите кои се во насока на полноправно членство...

Политичките лидери од Прешевската Долина на консултации во Тирана

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Рагми Мустафа и негови колеги од другите политички партии на Албанците од јужниот дел на Србија (Прешевската Долина)...

Лидерите на ЕУ во септември во Салцбург ќе разговараат за Брегзит

Лидерите на Европската унија ќе разговараат за Брегзит кога ќе се состанат во австрискиот град Салцбург, на 20 септември, соопшти денеска кабинетот на британската...

Историски настани и лидери

Историјата научно, на светско ниво, е поделена на четири периоди: на стар век, среден век, нов век и современа доба. За разлика од светското,...

Фоторепортери не смееја да ги фотографираат лидерите на партиите, се огласи...

Неколкумина фоторепортери попладнево не успеаја да ги фотографираат лидерите на политичките партии кои пристугнуваа пред Клубот на пратениците за лидерската средба. Припадниците на обезбедувањето...

Едногласна европска поддршка за Договорот од Преспа

Лидерите на Европската Унија и на Западен Балкан на синоќа завршениот Самит во Лондон во рамки на Берлинскиот процес покрај потврда на заложбата за...

Четворица каталонски сепаратистички лидери префрлени во затвор во Каталонија

Четворица од деветмината каталонски лидери, кои се во затвор поради нивната улога во обидот за отцепување на Каталонија, денеска беа префрлени во затвори во...

Лидерите на ЕУ се договорија за мигрантите

Лидерите на ЕУ вчера, рано изутрина, по маратонски разговори, успеаја да постигнат договор за мигрантите на дводневниот самит на Унијата во Брисел. Заклучоците не...